Zbiór selektywny – czy warto w niego inwestować właścicielom pieczarkarni?

Co się tak naprawdę liczy w zbiorze pieczarek w pieczarkarniach?

Prawie każda profesjonalna, dobrze prosperująca pieczarkarnia wykorzystuje do zbioru pieczarek specjalnie zaprojektowane do tego celu wózki. To bardzo istotne, ponieważ to właśnie koszt pracy pracownika i jego optymalizacja są kluczowe dla właścicieli pieczarkarni.

Dobrze zaprojektowany wózek wspiera zbieraczkę umożliwiając jej zbiór pieczarek w sposób bardzo szybki przy zachowaniu minimum wysiłku fizycznego, który jest jednak niezbędny, aby prowadzić zbiór w optymalny sposób.

Producenci wózków na całym świecie próbują dostarczać coraz bardziej wydajne wózki. Wydajne, czyli takie, które maksymalnie przyspieszają zbiór zachowując jednocześnie trwałość, ergonomię i bezpieczeństwo pracownika.

Jakie rozwiązania oferuje nowoczesny wózek do zbioru pieczarek?

Dla właściciela pieczarkarni najistotniejsze są rozwiązania, które bezpośrednio przyspieszą zbiór pieczarek i należą do nich m. in.

Kolejnym, istotnym czynnikiem wpływającym na wydajność jest zasilanie wózka:

Przydają się drobne, ale istotne udogodnienia:

Wypadki przy pracy to koszt zwolnień i chorobowych, dlatego dobre wózki muszą być bezpieczne. Oto przykładowe zabezpieczenia czołowej jakości wózków:

Czym jest zbiór selektywny i jakie daje efekty?

Zbiorem selektywnym nazywamy synergię cech związanych z mobilnością wózka. Kluczem do opłacalności pieczarkarni jest zapewnienie pracownikowi takich rozwiązań, które pozwalają mu szybko i łatwo docierać do tych pieczarek, które są już gotowe do zbioru.

Szybsze, a zatem łatwiejsze dotarcie do gotowych grzybów to wyższa efektywność zbioru, a z naszych kalkulacji wynika, że pieczarkarnie korzystające z nowoczesnych wózków są w stanie zwiększyć plony do nawet 2 kg pieczarek na każdy m² uprawy oraz obniżyć wielkość zatrudnienia o średnio 10 % do 20 % i więcej.

Gdzie szukać wózków, które zapewnią maksymalną opłacalność pieczarkarni?

Autorem powyższej treści jest GROWTIME – producent wózków do pieczarek, które zawierają wszystkie wymienione wyżej rozwiązania i jeszcze trochę więcej. Oto dwa najważniejsze produkty, które powinieneś przeglądnąć:

Wózek do zbioru pieczarek PASCAL – https://growtime.eu/produkt/wozek-do-zbioru-pieczarek-pascal/

Wózek do zbioru pieczarek NEWTON – https://growtime.eu/produkt/wozek-do-zbioru-pieczarek-newton/

post-image
^