Zbiór z dolnej i górnej półki – na co zwrócić uwagę?

Wybierając wózek do zbioru pieczarek warto zwrócić uwagę na te elementy jego budowy, które wpłyną na kompleksowy zbiór pieczarek z każdej półki regału. W tym dolnej oraz górnej półki regału, do których dostęp najczęściej jest nieco trudniejszy z powodu ich lokalizacji. Na co więc warto zwrócić uwagę przy wyborze wózka?

Jeden wózek kompleksowy czy drugi dodatkowy?

Jako producenci wyposażenia do pieczarkarni bardzo często spotykamy się z sytuacją, gdzie w pieczarkarni równolegle pracują dwa typy wózków do zbioru pieczarek:

Wózki kompleksowe, czyli potrafiące z łatwością obsłużyć całą wysokość regału, mają przewagę z kilku powodów:

Ergonomia, ergonomia i jeszcze raz ergonomia…

Przed wyborem właściwego wózka do zbioru pieczarek warto porównać fizyczne walory wózka m. in. 

Minimalna wysokość opuszczania / podnoszenia platformy

Warto zwrócić uwagę na maksymalną i minimalną wysokość wózka:

Podsumowanie

Z naszego doświadczenia, kluczowym czynnikiem wyboru wózka do pieczarkarni powinny być aspekty związane z ergonomią i konstrukcją wózka – tak, aby umożliwić kompleksowy i wydajny zbiór z całej wysokości regału (w tym z dolnej oraz górnej półki). 

Najlepsze rozwiązania są zazwyczaj droższe od niedopracowanych odpowiedników innych dostawców, ale długoterminowo zapewnią znacznie wyższą opłacalność, realny zwrot z inwestycji (niskie koszty utrzymania), ponieważ kluczowym kosztem pieczarkarni jest praca ludzi, a dzięki odpowiednim rozwiązaniom możemy im zapewnić mniejsze zmęczenie, a w konsekwencji wyższą wydajność i tym samym wyższą rentowność pieczarkarni.

post-image
^